Anasayfa Ebru Sanatı Ürünlerimiz Hakkımızda Etkinlikler İletişim HGB ATOLYE Biyografi
İpek Fularlar
İPEK FULARLAR

Bu ürün,saf ipek üzerine bir ebru çalışmasıdır. Ebru, su üzerine resim yapma sanatıdır. Yoğunluğu arttırılmış suya özel boyalar serpilip sivri uçlarla çizilen bu fular desenlerinin her biri tektir ve başka bir eşi yoktur. Ürününüzü , ılık suda elde yıkayınız.Çamaşır suyu veya deterjan kullanmayınız.Orta ısıda ütü ile ütüleyiniz . Sevgi ile üretilmiş fularlarınızı iyi günlerde kullanmanız dileği ile . . .

         

         
Göz Boncuğu
GÖZ BONCUĞU
Kumlu Ebru

Bu ürün Ebru çalışmasıdır.Kağıt yüzeyinde oluşan dokular Lahor Çiviti kullanılarak elde edilmiştir. Kumlu Ebru tekniğinde,Lahor Çividi kullanılarak evrensel bir inancın sihirli yüzü göz (nazar) boncuğu çalışılmıştır.Sanatçı farklı şekilde yorumladığı göz boncuğunu ebru tekniği ile birleştirerek yepyeni bir tılsım yaratmıştır.Masa üzerinde kullanılabilir çerçevesiyle güzel bir bakış için kullanmak dileği ile . . . .

         
              
Kitap Ayraçları
KİTAP AYRAÇLARI

Rengarenk el yapımı ayraçlarla merhaba,el emeği göz nuru ebrular kitap aralarında yaşıyorlar.Kitap ayraçlarıyla buluşan ebru kağıtları yeni bir form kazandı.Değerli ve özel ayraçlar bizlerle . .


         

         
Ebru Seti
Ebru Seti

Ebru yapım seti,10 yaş ve üzeri ilgi duyan herkes tarafından kullanılabilir. Geleneksel Türk Ebru Sanatını tanıtma amaçlı, öğrenmeye ve öğretmeye başlangıç yapılabilecek, ders materyali olarak kullanılabilecek, yapım malzemelerinin bir araya getirilmesinin zorluğuna karşın, atölye ya da sınıf ortamlarında rahat kullanılabilecek şekilde hazırlanmıştır.

         

         
Lavanta Keseleri
LAVANTA KESELERİ

Lavanta tarih boyunca hep süs bitkisi olarak değerlendirilmiştir.Kendine has hoş kokusu sadece çiçeklerinde değil,yaprakları ve yaprak saplarında da mevcuttur.Lavantanın çiçekleri ve yaprakları birbirlerinden tamamen farklı özellikte etkin maddeler içermektedir. Bilimsel adı Latince ’Yıkanmak’ dan gelen lavanta Eski Yunan ve Romalılar döneminde sıklıkla kullanılırdı.Özellikle banyo sularına kattıkları lavanta saflık olarak kabul ediliyordu. Sakinleştirici ve rahatlatıcı kendine has kokusundan dolayı yatıştırıcı etkiye sahiptir,uykusuzluğa iyi gelir Kurutulmuş lavanta çiçekleri kumaş bir kesenin içine konulup giysi dolabı ve yastıkların altına konulabilir.Bu şekilde kokusu hem güzel bir hava verecek hem de rahatlacaktır. Dolaplara ve çekmecelere konana lavanta keseleri giysileri böceklerden korur. Evinizin içinde şık bir dekor ayrıca içindeki lavanta eviniz için hoş bir kokudur. Geleneksel figürlerimizden olan Osmanlı Keseleri Ebru Alınmış İpeklerle ve şık bir püskülle tasarlanmış ve sevgiyle üretilmiştir. Bir çoğumuzun unuttuğu,çocuklarımızın ne olduğunu bilmediği ve büyüklerimizin çekmece ve dolap içine koyup kullandıkları lavanta keseleri tekrar bizlerle buluşuyor.

                             
© Copyright 2014